09:41:32
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Társalgó
Téma: A VÍRUS (csak erős idegzetűeknek !)
... Elejére 2. lap 
tiszavirág
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. március 18. 23:20 | Sorszám: 87
No és a rebarbara- termés elakadásáról sem szólt egy szót sem.
gajo
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. március 18. 23:20 | Sorszám: 86
Továbbra is sumákol a kormány! Nincs térkép, ezzel valamit titkolni akarnak, de mit? Persze elképzeléseim vannak, hiába no, demokráciában élünk!
gajo
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. március 18. 23:07 | Sorszám: 85
"Csütörtökön jelennek meg a vállalatoknál a honvédelmi irányító csoportok"

https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200318/csutortokon-jelennek-meg-a-vallala ...
gajo
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. március 18. 22:13 | Sorszám: 84
Persze utólag majd mindenki okos lesz! Főleg a pártok! Elviselhetetlen ugatás veszi majd kezdetét. Valószínűsítem, hogy Orbán Viktor megbukik.
gajo
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. március 18. 22:10 | Sorszám: 83
Sajnos a kilakoltatásokról nem szólt a miniszterelnök. Vagy még nem is lehet kilakoltatni?
gajo
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. március 18. 22:04 | Sorszám: 82
Szerintem nálunk arányaiban nem lesz olyan a helyzet mint a nyugati országokban! Más a településszerkezetünk, másak a napi szokásaink, nem vagyunk annyira "összezsúfolva", Talán Budapest a kivétel.
gajo
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. március 18. 21:52 | Sorszám: 81
Mondom 1 órás késéssel!
Egyébként a Hírtévén néztem.
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. március 18. 21:42 | Sorszám: 80
Naprimér:
M1
https://www.youtube.com/watch?v=uSXpJpe8184
"Rendkívüli bejelentés
•Mar 18, 2020
M1 - Híradó "
gajo
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. március 18. 21:41 | Sorszám: 79
Persze, lement, én is ott néztem, de 1 órás késéssel. A bemondó hümmögött valamit, hogy a fészbukos átvétel valahogy nem sikerült.
gajo
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. március 18. 21:38 | Sorszám: 78
Lehet, jeleztem, hogy nem tudom, az a levegő visszatartás valahogy használhatónak tűnik.
pandala
Olvasta: 5 | Válasz | 2020. március 18. 21:32 | Sorszám: 77
Te komolyan azt hiszed, hogy a tévékben nem ment le??? ....
R.András
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. március 18. 21:18 | Sorszám: 76
Azt olvastam, hogy ezek (hogy végy mély levegőt és igyál sok vizet) önmagukban jó tanácsok,
de semmi közük a Vírushoz.
gajo
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. március 18. 21:13 | Sorszám: 75
...mármint a módjára. Internet, összeomlik, hamarosan közvetítjük....
Miért NET-en kell ezt bejelenteni? Sok embernek nincs is. Megint az egekben járnak!
Minden televízión rádión rendkívüli hírek! Csak másodlagosan lenne szabad ezt a megbízhatatlan vackot használni.
gajo
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. március 18. 20:54 | Sorszám: 74
Megnéztem a ma délutáni sajtótájékoztatót, Nem értem miért mennek oda ezek a szerencsétlenek, szinte egyetlen kérdésre sem kaptak választ, csak mindenféle himihümit!
gajo
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. március 18. 20:51 | Sorszám: 73
Leht, hogy olvastátok már, nem tudom mennyire jók a tanácsok,de azért beteszem:


"NAGYON FONTOS ÜZENET !

Az alábbiakban találod meg a vírus elleni küzdelem frontvonalában dolgozó orvosok tanácsát! Így tájékoztatják Kanadában az embereket.

Minthogy az új NCP koronavírus lehet, hogy nem mutatja a fertőzés jeleit sok napig, akkor honnan tudhatod, ha fertőzött lettél?
(A legfrissebb információk szerint az inkubációs periódus akár 20 nap is lehet, mielőtt a COVID 19 tünetei megjelennek.)
Ha az ember lázas és/vagy köhög, és kórházba megy, a tüdő általában 50% -ban rostos, és az már elég késő!
A tajvani szakértők egyszerű önellenőrzést kínálnak, amelyet minden reggel megtehetünk;
Vegyél egy mély lélegzetet, és tartsd bent a levegőt több mint 10 másodpercig. Ha tudod teljesíteni ezt a próbát sikerrel, úgy, hogy nincs köhögés, kellemetlen érzés, teltség érzés vagy feszesség stb., akkor ez azt mutatja, hogy a tüdőben nincs fibrózis, ami alapvetően azt jelenti, hogy nincs fertőzés.
Kérjük, minden reggel végezd el ezt az öntesztet ezekben a kritikus időkben, tiszta levegőn!

Egy KIVÁLÓ TANÁCS japán orvosoktól, akik a COVID-19 eseteket kezelik:
Mindenki tegyen róla, hogy a szája és a torka legyen nedves és soha ne legyen kiszáradva. Legalább 15 percenként kortyolj vizet.
MIÉRT? Még ha a vírus be is jut a szádba ... ivóvíz vagy más folyadék leöblíti azt a nyelőcsövön keresztül a gyomorba.
Ha egyszer már ott van, akkor a gyomorsav megöli a vírust. Ha nem iszol elegendő vizet rendszeresen ... a vírus bejuthat a légcsőbe és a tüdőbe.
Ez veszélyes."



gajo
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. március 18. 20:39 | Sorszám: 72
Minden zuhan!

https://hu.tradingeconomics.com/united-states/stock-market
tiszavirág
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. március 18. 20:05 | Sorszám: 71
Ezt a levelet egy barátomtól kaptam:

Egy olasz állampolgártól a világ többi részének: Ötletetek sincs arról, hogy mi vár rátok...
Leszögezném, hogy a célom nem a pánikkeltés, hanem hogy információt tudjak nyújtani az Olaszországon belül történő eseményekről.
Gondolom ahogy mindenki tudja, Olaszország karanténba lett helyezve a Koronavírus miatt. Ez azt jelenti, hogy mindenkinek otthon kell maradnia, kivéve ha nagyon nyomós indokod van kilépni a házból. A szituáció rossz, de ami még rosszabb, az végignézni azt, hogy a világ többi része úgy viselkedik, mintha semmi komoly nem történne. Tudjuk hogy mit gondoltok, mert mi is gondoltuk azt.
Lássuk, hogy alakultak a dolgok. (Tartsátok észben, hogy ez mind két hét történéseinek lefolyása.):

ELSŐ FÁZIS: Tudod, hogy a Koronavírus létezik, egy-egy fertőzött megjelenik az országodban. Semmi komoly, csak egy rosszabb influenza. Nem vagyok öreg, mi történhetne velem? Nincs mitől tartanom! Mindenki túlreagálja a dolgokat. Nem kell rohangálni össze-vissza maszkokért, meg felstócolni egy csomó WC-papírt. Nincs ok a pánikra, az élet megy tovább.

MÁSODIK FÁZIS: A fertőzöttek és karanténban lévők száma megnő. Vörös zónákat állítanak fel, és karanténba zárnak egy-két kisebb várost, ahol az első fertőzötteket találták, akik megfertőzhettek további embereket. (Febr. 22 környéke Olaszországban.)
Szomorú, és kicsit aggasztó, de hát kézben tartják az ügyet, semmi ok a pánikra. Néhány ember meghal, de hát úgyis idős emberek voltak, más súlyos kóros betegségekkel. A média csak felfújja az eseményeket, kattintásokért és nézettségért, ezzel pedig pánikot keltenek az emberekben. Milyen gyalázatos... Az emberek továbbra is élik békében megszokott életüket. Mármint ennyi nem fog megállítani engem attól, hogy összejöjjek a barátaimmal, igaz?!
Biztonságban vagyok, nem leszek áldozat. Minden a legnagyobb rendben.

HARMADIK FÁZIS: A fertőzöttek száma rohamosan megnő. Szinte megduplázódott egy napon. Még több halál. Több Vörös zónát iktatnak be, és négy régiót ahol a legtöbb eset történt, szintén karantén alá vonják. Olaszország negyede karantén alatt áll, az egyetemek, majd az iskolák bezárnak sorban. A bárok, éttermek, munkahelyek, stb. ellenben továbbra is nyitva állnak.
A kijárási tilalomról szóló rendeletet kiszivárogtatják egy újságnak, így nagyjából 10 000 potenciálisan fertőzött ember kiszökik a Vörös zónákból, a karanténba helyezendő városokból, régiókból, hogy hazatérjenek Olaszország maradék háromnegyedébe még aznap. (Ez később még fontos lesz.)
Olaszország le nem zárt háromnegyedének lakossága továbbra is éli a megszokott életüket, sokan a Vörös zónákban is. Még mindig nem esik le nekik, hogy mennyire komoly a helyzet. Úgy értem persze, mindenhol ahova fordulsz, a Koronavírus folyik a csapból is. Arról beszélnek, hogy mennyire fontos állandóan és alaposan kezet mosni, hogy kerüljük a kilépést a lakásból, az összejöveteleket, ne nyúlj az arcodhoz, satöbbi. Minden ötödik percben felhívják ezekre a szabályokra a figyelmed. Még mindig nem realizálták az emberek a helyzet súlyát.
NEGYEDIK FÁZIS: A fertőzöttek száma még mindig rohamosan nő. Az iskolák, egyetemek legalább egy hónapra bezártak. Nemzeti egészségügyi vészhelyzet van. A kórházak megtelnek, nem képesek több ember befogadására. Egész osztályokat, szárnyakat zárnak le, hogy legyen elég hely a Koronavírusos betegek számára. Nincsenek elegen az orvosok, nővérek, ápolók. Behívják a nyugdíjazott egészségügyi dolgozókat, illetve az orvosi egyetemi hallgatók egy részét is. Nincsen többé beosztás, csak dolgozz, amennyi csak kitelik belőled. Persze az orvosok, nővérek, ápolók azért szintén elkapják a vírust, terjesztik ők is a saját családjuknak. Túl sok tüdőgyulladásos beteg, túl sok ember akinek sürgősségi betegellátásra van szüksége, kevés alkalmazott, és még csak elhelyezni sincs mindenkit elég hely, nemhogy kezelni... Ugyanez vonatkozik a lélegeztető gépekre is. Ezen a ponton már olyan, mint a háborúban. Az orvosok az alapján döntenek, hogy ki kap ellátást, hogy mekkora esélyük van a túlélésre. A céljuk, hogy minél több embert sikerüljön megmenteniük, így az időseknek, műtétre szorulóknak, agyvérzéses betegeknek, satöbbi, nem jut ellátás, mivel a Koronavírusos betegek az első és egyetlen prioritás. Nincsen elég ellátmány mindenki számára, így úgy kell elosztani őket, hogy a lehető legjobb kimenetel kerüljön elérésre. Kívánom, bárcsak viccelnék, de nem. Ez történik. Emberek meghalnak, mivel nincsen elég hely. Egy orvos ismerősöm összeomolva hívott fel, mert 3 embert is kellett meghalni hagynia. A nővérek sírnak, mivel nem tehetnek semmit a maguk előtt haldokló emberekért, azon kívül hogy végignézik. Egy barátom hozzátartozója meghalt, mivel nem tudott ellátáshoz jutni. Káosz van. A rendszer összeomlik. A koronavírus, és a krízishelyzet minden, amiről hall az ember.

ÖTÖDIK FÁZIS: Emlékszel arra a 10 000 idiótára, akik elmenekültek a Vörös zónákból Olaszország többi részébe? Nos, az egész ország miattuk karantén alá lett vonva. (Márc. 09 körül.) A cél az, hogy a vírus terjedését minél jobban megakadályozzuk. Az emberek bejárhatnak dolgozni, gyógyszertárba, az üzletek nyitva vannak, mert különben összeomlana a gazdaság, viszont nem hagyhatod el a városodat, településedet. Most már az emberek félnek. Rájöttek a helyzet igazi súlyára. Sok embert látni maszkokban, kesztyűkben, de még mindig van pár gyökér, aki azt hiszi, hogy halhatatlan. Étterembe járnak nagy csoportokban, barátokkal járnak el inni, satöbbi.

HATODIK FÁZIS: Két nappal később bejelentik, hogy (majdnem) MINDEN üzlet bezárásra kerül. Kocsmák, éttermek, plázák, boltok, satöbbi. Minden, kivéve a nagy üzletek bevásárlóközpontok, mint a Tesco, Spar, Lidl, Aldi. Csak, és kizárólag akkor hagyhatod el a házat, amennyiben HIVATALOS igazolásod van rá, amin szerepel a neved, honnan jössz, hová mész, és miért. Rengeteg rendőri ellenőrző pont van. Ha kinn találnak hivatalos igazolás nélkül, a bírság akár 200 euro (kb. 70 000 Ft.) is lehet, és ha tisztában vagy vele, hogy vírusos beteg vagy, és úgy hagytad el a kórházat, vagy a házadat, egytől tizenkét évig terjedő szabadságvesztéssel sújtanak gyilkossági kísérlet miatt. Ez a jelenlegi helyzet Olaszországban, március 12-én.

Tartsd észben, hogy ez mind nagyjából két hét leforgása alatt történt, és ÖT NAP ALATT JUTOTTUNK EL IDÁIG A HARMADIK FÁZISTÓL. Kínán, Olaszországon, és Koreán kívül a világ többi része még csak most kezdi elérni a második-harmadik fázisokat, szóval jól figyelj rám: FOGALMAD SINCS ARRÓL, HOGY MI KÖVETKEZIK. Tudom, mivel két hete én voltam az, akinek fogalma sem volt arról, hogy mi áll előtte, és azt gondoltam, hogy fölösleges felhajtás az egész. De nem. És nem azért, mivel a vírus kimondottan veszélyes, vagy halálos lenne, de a következmények miatt, amiket magával hordoz. Nehéz végignézni, ahogy a többi ország mit sem sejtve ül a seggén, mintha nem várna rájuk is ugyanez a sors, ha nem tesznek megakadályozó lépéseket, hogy megóvják a civileket, amíg még van rá esélyük. Szóval kérlek, ha ezt olvasod, tegyél meg mindent, amit tudsz. A probléma nem fogja önmagát megoldani, ha nem veszünk róla tudomást. Csak azon gondolkozni, hogy mennyi fel nem fedezett koronavírusos ember van ijesztő. Meg kell mondjam, hogy az Olasz kormány remek munkát végzett kivételesen. A lépések, amiket tettek drasztikusak, de nélkülözhetetlenek voltak, és jelenleg ez az egyetlen módja annak, hogy megállítsuk a terjedését. Kínában működik, szóval reméljük, hogy itt is fog. (Jelenleg már működik az első pár Vörös zónában amiket legelőször zártak le. Ez tanúsítja, hogy a megelőző lépések sokkal hatásosabbak, mint a reaktív lépések.) Megértem, hogy ezek a lépések nehezek, ha nem lehetetlenek néhány országban, és nagyon aggasztó belegondolni, hogy mit is jelenthet ez globális szinten. Nagyon sötét időszakot látok magunk előtt az egész világon, és nagyon idegesítő látni ezeket az országokat, hogy nem tesznek megelőző lépéseket, amíg még tudnak. Vajon ez a járvány egy fordulópont lesz társadalmunkban?

Tehát, ha vannak Koronavírusos megbetegedésről szóló hírek az országotokban, akkor már elkezdett terjedni a járvány. Talán egy-két héttel jártok Olaszország mögött, de ha így haladnak a dolgok, akkor eljuttok oda, ahova mi. KÉRLEK, KÉRLEK, KÉRLEK TEGYETEK MEG MINDENT, AMIT CSAK TUDTOK, HOGY MEGELŐZZÉTEK, HOGY EZ MEGTÖRTÉNJEN! Ne tegyél úgy, mintha veled ilyen nem történhetne meg, és MARADJ OTTHON!

gajo
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. március 18. 19:08 | Sorszám: 70
Ez a bejelentés, nem találok szavakat....
R.András
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. március 18. 12:50 | Sorszám: 69
Kéréssel fordult a kereskedelmi bankok felé az MNB
2020. március 18. 12:27

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) felszólítja a bankokat, hogy a rendkívüli helyzetre való
tekintettel a lakossági ügyfelekkel szemben is alkalmazzanak törlesztési moratóriumot,
amelynek fenntartása 2020 végéig indokolt.

A jegybank honlapján szerdán megjelent közlemény hangsúlyozza, amennyiben a bankok
nem gondoskodnak a moratóriumról, az MNB felkéri a kormányt, hogy maga hozzon ilyen
rendelkezést.
... https://gondola.hu/hirek/252317-Keressel_fordult_a_kereskedelmi_bankok_fele_a ...
tiszavirág
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. március 18. 06:13 | Sorszám: 68
https://clustrmaps.com/coronavirus/?fbclid=IwAR0t2jMhMSUn25j7PEZhdJiayldzB7Ay ...
gajo
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. március 17. 21:13 | Sorszám: 67
Félnek, hogy esetleg összevethető a térképpel?
gajo
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. március 17. 21:09 | Sorszám: 66
Mert állítólag elszúrták már az elején. Birodalmi hozzáállás!
tiszavirág
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. március 17. 20:50 | Sorszám: 65
Coronavirus: UK can expect 20,000 deaths says chief scientific adviser

Elég rosszul hangzik....
gajo
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. március 17. 20:49 | Sorszám: 64
Hm. Szóval miért nem tudhatjuk a betegeket valamiféle földrajzi bontásban? Talán egyedül a Földön?

Mit sumákoltok? Macskajancsik!
tiszavirág
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. március 17. 20:47 | Sorszám: 63
A helyes kézmosás angolul:

https://www.msn.com/en-gb/health/coronavirus/the-science-of-soap-–-heres-ho ...
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...